Huawei açıkladı! Hangi telefonlar ne zaman EMUI 9.1 güncellemesi alacak?

Pek çok Huawei kullanıcısının merakla beklediği EMUI 9.1 güncellemesi Huawei akıllı telefonlarla buluşuyor. Hali hazırda Huawei P30 Pro'da kullanılan en son   EMUI sürümü pek çok telefona gelecek. Peki EMUI 9.1 hangi telefonlara ne zaman gelecek? Ve EMUI 9.1 özellikleri neler?
Huawei
Emui
En iyi Android arayüz yazılımlarının arasında yer alan Huawei'nin EMUI arayüzü, Huawei P30 ile beraber 9.1 sürümüne yükseltilmişti. Yeni EMUI sürümünde kullanıcıların hayatını kolaylaştıran pek çok yenilik dikkat çekiyor. Şu anda Huawei P30 ve P30 Pro'da kullanılan EMUI 9.1, yakın zamanda Huawei Mate 20, Huawei P20, P20 Pro ve Huawei Mate 20 Lite gibi çok sayıda cihaza gelecek. Huawei'in yaptığı açıklamaya göre en geç Ekim 2019'a kadar telefonlar yeni sürüme yükseltilecek. Peki hangi Huawei telefonları ne zaman . EMUI 9.1 alacak?

İŞTE EMUI 9.1 ALACAK TELEFONLAR!


HUAWEI P20 (Ağustos-Ekim arası), HUAWEI P20 Pro (Temmuz-Eylül arası), Mate10 Pro (Ağustos-Ekim arası), Mate 9 (Ağustos-Ekim arası),P smart 2019 (Ağustos-Ekim arası), MATE 20 PRO (Temmuz-Eylül arası), P10 (Ağustos-Ekim arası), P10 Plus (Ağustos-Ekim arası), Mate 20 lite (Temmuz-Eylül arası) Huawei, Y serisi telefonlar ve P Smart'ın 2018 modelinin yeni sürümle buluşup buluşmayacağını açıklamadı.

Peki EMUI 9.1 Özellikleri neler?


EMUI 9.1 ile gelen yeni özellikler arasında EROFS geliştirilmiş dosya sıkıştırma (1000 fotoğrafa kadar bellek kazanımı) ve yüzde 20 daha hızlı rasgele dosya okuma performansı sunan yeni süper dosya sistemini sunuyor. OneHop dosya aktarım sistemi ile destekleyen Huawei telefon ve bilgisayarlar arasında hızlı, kolay ve güvenli dosya aktarımı sağlıyor. Yeni tek el kolay navigasyon ile bir eliniz artık boşta kalacak ve menüler arasında yorulmadan çok kolay gezebileceksiniz. EMUI 9.1 ayrıca GPU Turbo 3.0 versiyonu ile birçok oyunu destekliyor ve GPU Turbo 2.0 ile kıyaslandığında yüzde 10’a kadar daha az enerji kullanıyor. Başarımı daha da arttırmanın yanında güç tüketimini azaltan yeni versiyon daha stabil oyun performansı ve daha yüksek kare hızı sunuyor. Yeni “Gelen arama video gösterisi” ile monoton zil sesleri ve arayüzler tarihe karışıyor. Kullanıcılar farklı kontaktları için kendilerinin yaptığı veya üçüncü parti videoları gelen arama ekranında gösterebiliyorlar.

Öte yandan Huawei, yeni sürüm güncellemesini yapacak kullanıcıları  uyardı. Güncellemeden önce kullanıcıların aşağıdaki uyarılara dikkat etmeleri gerekiyor:
1. Bazı üçüncü parti uygulamalar Android 9.0 versiyonu ile uyumlu olmayabilir ve güncellemeden sonra beklendiği gibi çalışmayabilir. Özellikle çökme, donma ve aşırı enerji harcama gibi durumlar oluşabilir. Bu sorunlardan etkilenmemek için tüm uygulamaların güncel olduğu Google Play uygulama mağazası üzerinden kontrol edilmeli.
2. Akıllı telefon root’lanmamış olmalı.
3. Telefonun 6 GB üzerinde boş depolama alanına sahip olduğu kontrol edilmeli. Aksi halde güncelleme başarısız olabilir. Telefondaki depolama bilgileri Ayarlar > Depolama yolu ile kontrol edilebilir.
4. Telefonun ana versiyon numarasında (orijinal yazılım) olduğu kontrol edilmeli. Telefonun EMUI versiyonunu kontrol etmek için Ayarlar > Sistem > Yazılım Güncellemesi > Güncellemeleri Kontrol Et yolu kullanılabilir.
5.Güncelleme dosyaları kademeli olarak dağıtılmaktadır ve bir modelin tamamen güncellenmesi ortalama bir ay sürebilir.

Paylaş

WhatsApp Telegram

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0