ÇALINAN INSTAGRAM HESABINI ALMANIN 2 FARKLI YOLU!

İnstagram'da çalınan hesapların sayısı son zamanlarda bir hayli artmış durumda. 2021'de de dolandırıcılar İnstagram hesaplarını çalıp insanları kandırıyor. Peki çalınan İnstagram hesabı nasıl geri alınır? İşte İnstagram hesap kurtarma yolları... 
Dolandırıcıların hedefinde artık İnstagram var. İnsanları kandırarak hesaplarını ele geçirip dolandırıcılık yapanlar genel olarak devletin para verdiğini ya da zincir marketlerin hediye çeki dağıttığı yalanıyla geliyor. Özellikle pandemi döneminde bu tür sahtekarlıklar artmış durumda. Dolandırıcılar İnstagram'da çaldıkları hesaplarda kişinin tanıdıklarına o yazıyormuş gibi mesaj gönderir ve hesabı çalıp para vaadi ile kandırıyor. Bu yöntemle her gün binlerce İnstagram hesabı çalınıyor. Peki ele geçirilen İnstagram hesapları nasıl kurtarılır? Bu yazımızda çalınan hesapları geri almanın 2 farklı yolundan söz edeceğiz. Bu sayede çalınan İnstagram sayfalarını kurtarmak mümkün hale geliyor. 

ÇALINAN INSTAGRAM HESAPLARI NASIL KURTARILIR? 


YÖNTEM 1: 

İnstagram kullanıcıların hesaplarını geri alması için bazı yollar sunmakta. Bunların en iyisi ise kullanıcının sık kullandığı telefondan işlem yaparak hesabını kurtardığı bir yöntem. Çalınan İnstagram hesabın sık kullanıldığı telefondan İnstagram uygulamasına giriyoruz. Giriş sayfasında yer alan "giriş için yardım al" kısmına dokunduktan sonra açılan sayfada hesabın mevcut kullanıcı adını yazıyoruz ve "ileri" diyoruz. Açılan sayfanın en alt bölümünde " daha fazla yardıma mı ihtiyacın var" seçeneğine tıklıyoruz. Burada İnstagram hesabını çalan kişinin hesaba kayıt ettiği e-posta görünür. Eğer sizin bilgileriniz görünürse devam edebilirsiniz. Fakat yüksek ihtimalle çalan kişinin bilgileri görüneceği için hemen aşağıdaki " Bu e-posta adresi ve telefonuna erişimim yok" diyoruz. Açılan bölümde ya bir form doldurmanızı isteyecek ya da hesabınıza tekrar erişmeniz için eski bilgileri girip devam etmeniz istenebilir. Gelin bu yöntemi bir de video olarak gösterelim. İşte sesli videolu anlatım! 

YÖNTEM 2:

İnstagram hesabınız başkasının eline geçtiğinde aslında İnstagram size haber veriyor. O da şöyle oluyor: Kötü niyetli kişiler hesaba girdiğinde ilk olarak e-posta adresini değiştirir. Bu bilgi değişikliği gerçekleştiğinde hemen hesaba ekli e-mail adresine bildirim gelir. Bu bildirimde hesap e-posta adresinin değiştiği ve bunu sizin yapıp yapmadığını sorulur. Eğer aşağıdaki kısımdan bunu ben yapmadım derseniz hemen hesap şifresini değiştirme kısmı açılır ve hesabınızı geri almanız sağlanır. İşte işlem bu kadar basit. Bu yöntem ile hesabınızı geri almak için aşağıda paylaştığımız videoyu da izleyebilirsiniz.


WhatsApp

3 Yorum:

  1. Güvenlik nedeniyle şifrenizi değiştirdik hatası nasıl geri.alırim

    YanıtlayınSil
  2. hala olmuyo hiç birşekilde yardımcı olursanız sevinirim

    YanıtlayınSil

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0