Uzmanından Hızlı Kilo Vermenin 5 Yolu! (Kalıcı Kilo Verme Yöntemi)

Yaz ayları geldi, şimdi kilolardan kurtulma zamanı! Çeşitli nedenlerle kalıcı kilo vermek isteyen kişiler kilo verdiren ilaç veya bir başka deyişle zayıflatma ilacı aramaya başladı. Ancak uzmanlar kalıcı kilo vermek için sağlıksız uygulamalardan kaçının uyarısını yapıyor.  İşte uzmanından 5 kalıcı kilo verme önerisi.
Hızlı kilo verme
Kilo

İlkbaharın gelmesiyle pek çok kişi fazla kilolarını fark etmeye başlar ve yaz aylarına girmeden o kilolardan kurtulma düşüncesiyle farklı kilo verme taktiklerini uygulamaya dener.  Kimi kilo verme yöntemi sağlıklı olsa da genellikle birçok kişinin uyguladığı kalıcı kilo verme yöntemi son derece tehlikeli ve sağlıksız olmasından dolayı dikkat çekiyor. Tam da bu noktada uzmanlar sağlıksız kilo verme yöntemlerinden uzak durmayı dile getiriyor. Peki ama nasıl kalıcı olarak kilo verilir? Kolayca kilo vermek için PT Hakan Avcı’nın önemli ipuçlarını açıklıyor. Hakan Avcı, kalıcı kilo vermek isteyenler için 5 adet önemli ipucunu sıralarken "sağlık" konusuna vurgu yapıyor. 
‘Yaz geldi kilo vermeliyim’,’düğün var bu elbiseye girmeliyim’ gibi söylenen klişe sözlerin sağlıklı olmak değil de bizleri şekilcilik düşüncesinden bir adım öteye götürmeyeceğine inanıyorum diyen Uzman PT (personal trainer) Hakan Avcı’nın sağlıklı yaşamak için önerileri şöyle; 

1-SAĞLIKLI OLMAYI İSTEYİN


12 ayın 8 ayında hiç hareket etmeyerek, beslenme ve uyku düzeni gibi yaşam standartlarına özen göstermemiş birinin sadece yaza girerken hareket etmeye başlaması, hatta bunu da sadece popüler olan veya instagramda ‘havalı’ görünen sporlarla sınırlandırması, geçici beslenme veya diyet programı uygulaması  SAĞLIKLI YAŞAMAK’tan sayılmıyor maalesef!
Çünkü çok hızlı verilen o kilolar yine aynı hızla veya daha fazlasıyla size geri dönerek, sağlıksız kilo almanıza sebep olur. Hayatınız boyunca sizi sevgiyle spora ve sağlıklı yaşamaya bağlayan şifreniz ise sadece İSTEMEK !

2-DOĞAL BESLENİN!


Uzman bir eğitmen olarak hiçbir şekilde hızla yağ yakan, kas yapan, kilo verdirdiğini iddia eden katkı ve koruyucu madde barındıran ürünleri tavsiye etmiyorum.  Yurdumuz topraklarında üretilen, başka çocukların sağlığını kendi çocukları gibi görüp katkısız, koruyucusuz ve en doğalını yapmaya çalışan üreticilerimizin ürünlerini arayıp bulmaya çalışıyorum. CEZY Enerji Yiyeceği bunlardan biri mesela. Çocuklar için de tercih edilebilecek sağlıklı ve doğal bir besin. Özellikle spordan önce veya öğün arası atıştırmalık olarak midenize hiç ağırlık yapmadan, almanız gereken enerjiyi  veriyor. Ve doğallığı konusunda da emin olduğum nadir ürünlerden.


3- DÜZENLİ DOKTOR KONTROLÜ ŞART!


Bilinçsiz ve tedbirsiz yapılan spor sağlığımızı ve hatta hayatımızı tehlikeye atabilir. Özellikle daha önceden bilinen bir hastalığınız varsa ya da ailede kalp hastalığı, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve şeker hastalıkları gibi genetik yatkınlığınız mevcutsa spora başlamadan önce mutlaka doktor kontrolünden geçmelisiniz. Ve yapmak istediğiniz spor konusunda mutlaka doktorunuzun önerisini almalısınız.

4- KENDİ BRANŞINDA UZMAN EĞİTMENLER İLE SPOR YAPIN!


Bilinçsiz yapılan her hareket olumsuz sonuçlar doğurabileceğinden, özellikle yeni başlayanlar için, işini bilen, kendi alanına hakim bir Personal Trainer ile çalışmak çok önemlidir.  Uzman bir eğitmenle düzenli çalışmak, sağlığınız için yapacağınız en değerli yatırımdır.

5-DÜZENLİ UYKU !


Uyku düzeni spora başladıktan sonra dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir.  Spor  ile ilgilenen bireylerin geceleri en az 7-8 saat uyku uyuması gerekmektedir. Beynimiz büyüme hormonunu en çok geceleri salgılamaktadır. Ve bu hormon vücudumuzda yağ yakımından tutun da spor ile parçalanan kasların onarılmasına kadar birçok etki oluşturan bir hormondur.

Paylaş

WhatsApp Telegram

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0