20 Yıllık Kuaför ve Eğitmen 2020'nin Saç Kesim Modellerini Paylaştı!

20 yıllık kuaför ve kuaför eğitmeni Sinan Ergün, 2020'nin saç kesim modası hakkında çok önemli detaylar paylaştı. Ergün, 2020'de trend olan 8 saç kesim stili hakkında tek tek bilgi verdi. İşte bu yılın en çok tercih edilecek saç kesim modelleri ve detayları...
2020 kadın saç kesim modelleri
Saç keslm
Saç kesim stili insanı öne çıkaran önemli bir detay. İster erkek ister kadın her yıl farklı saç kesim stili ile dikkat çekmek mümkün. Öte yandan  neredeyse her sene farklı saç modelleri ile tanışıyoruz. Hızla değişen saç kesim modasına ayak uydurmak da son derece önemli. Peki 2020'de hangi saç kesim modelleri tercih edilecek. Eğitmen ve 20 yıllık kuaför Sinan Ergün, bu yılın saç kesim.modelleri hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı. Geometrik saç kesim tekniği denince akla gelen ilk isimlerden olan Ergün, 2020'nin 8 saç kesim modelini paylaştı.Saçı, ancak sanatçının yeteneğiyle güzelliği ortaya çıkan, kişiye özel bir sanat eseri olarak gören Sinan Ergün, kadın ve erkek kesimlerinde hayal gücünün sınırlarını keşfediyor. 20 yıldan bu yana kuaförlük ve eğitmenlik yapan Ergün, ülkemizde Avrupa’daki kesim modellerinin etkin olduğunu ve modayı yakından takip ettiğimizi de belirtti 

İşte 2020'nin Saç Kesim Teknikleri

2020 erkek saç kesim modelleri
Saç kesim
Aktif olarak Uluslararası bir kuaför eğitmenliği firmasında Türkiye Koordinatörü görevinde bulunan Sinan Ergün,. Türkiye’de Fresh Cut Saç Kesim tekniğinin ve kısa modellerde ise Pixie tekniğinin son yıllarda öne çıktığına dikkat çekti. Ergün, ülkemizde 2020 yılında en çok tercih edilecek 8 modeli ve bu modellerin kesim tekniğini paylaştı.

1.Pixie Saç Kesim:

Kısa modeller arasında en yoğun tercih edilen modeldir. Daha yoğun olarak undercut modeller ile birleşerek modern ve rahat kullanım sağlar. Saç uçlarındaki doğal görüntü ile hem sakin hareketsiz kullanımlarda hem de hareketli karışık kullanımlarda tercih edilebilir.

2.Küt Kesim:

Saç uçlarının aynı hat uzunluğunda olduğu modeller bütünü. 0 derecelik açıyla saça herhangi bir hareket vermeden uygulanır kısa, orta veya uzun boy modelleri mevcuttur.

3.Katlı Saç Kesim:

Saç uçlarının aynı uzunlukta farklı hatlar üzerinde düşmesi ile oluşur. Katların yoğunluğu kullanılan açının yükseltilmesiyle arttırılabilir ya da düşürülmesiyle azaltılabilir. Açılar ve farklı uzunluklar kullanılarak model çeşitlendirilebilir.


4.Undercut Saç Kesim

Altlar kısa üstler uzun saç modelleridir. Bağlantılı ve bağlantısız olarak iki gruba ayrılır. Bağlantılı modeller altlar ve üstler arasında geçiş bölümü oluşturularak kesilir. Bağlantısız modellerde de bu geçiş yoktur ve sert bir hat görüntüsü sağlanarak kesilir.

5.Kıvırcık Saç Kesim:

Dalgalı / kıvırcık Saç Kesim gerçekleştirilirken saçın çok fazla efile makasıyla inceltilmemesi gerekmekte. Saçın genelinde yuvarlak hatlar belirlenmeli ve kat oranı tamamen dalgaların ve saçın yoğunluğuna göre sağlanmalıdır. Eğer çok yoğun ve dalgalı bir modele çok fazla kat sağlarsanız saç daha yoğun gözükecek ve misafirinizin kullanım rahatlığı bozulacaktır. Kıvırcık oranını arttırmak için burgu tekniği ile dalga içlerine dokular kazandırabilirsiniz.

6.Fresh Cut Saç Kesim: 

Doğal ve soft katlarla oluşturulan orta boy saç kesim modeli. Belli belirsiz saç içerisindeki katlar sayesinde saçın hareketleri artar özellikle dalgalı şekillendirmelerde kullanım süresi daha uzun olur. Dikkat edilmesi gereken noktalar, kat boyları belirlenirken kesim alanındaki yoğunluk ve katların düşüş noktaları.


7.Graduasyon Kesim:
 Belirli bir saç boyu aralığında arka bölümünde açı kullanarak yuvarlaklık elde edilmesi ile oluşan modeller bütünü. Saçta yoğunluk ve hacim görüntüsü artar.

8.Ustura Kesim Tekniği 

Kesim işlemi esnasında saça yıpranmış ya da doğal parçalanmış görüntüsü vermek için kullanılır. Uygulanacak saç ıslak olmalı, kuru saça uygulanmasını saçın pul tabakasına zarar vereceğinden önermiyorum.

Paylaş

WhatsApp Telegram

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0