Ödüllü Film Nuh Tepesi Vizyona Giriyor! Filmin Oyuncu Kadrosu ve Konusu Dikkat Çekiyor

Farklı konusuyla dikkat çeken Nuh Tepesi bu hafta gösterime giriyor. Öte yandan Nuh Tepesi filminin fragmanı ve oyuncu kadrosu da dikkat çekmeyi başarıyor. Ulusal ve uluslararası film festivallerinde ödül alan filmin detayları haberimizde.
Nuh tepesi
Nuh Tepesi
6 Mart haftası vizyona çok sayıda iddialı yapım giriyor. Bu yapımlar arasında; Zengo, Sabit Kanca Son Soru ve Nuh Tepesi gibi filmler bulunuyor. Tür bakımından diğer 2 filmden ayrılan Nuh Tepesi filmi, oyuncu kadrosuyla da öne çıkmayı başarıyor. Daha önce Pencereler Ardında, Nahoş Bir Mevzu ve Kimse Elimi Tutmasın gibi kısa filmlerle ödüller alan ve yurtdışında sinema eğitimi alan yönetmen Cenk Ertürk'ün ilk uzun metrajlı filminin fragmanı geçen gün yayınlandı. Nuh Tepesi fragmanında bazı sahneler göze çarparken, fragman genel itibariyle beğeni topladı.

DÜNYACA ÜNLÜ YÖNETMENDEN DESTEK!


Vizyon tarihi 6 mart olarak belirlenen ve bu cuma günü beyazperdede seyirci karşısına çıkacak Nuh Tepesi filminin oyuncuları arasında;Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir gibi isimler bulunuyor. Dünya prömiyerini Robert De Niro'nun kurucusu olduğu Tribeca Film Festivali'nde yapan ve aynı festivalde En İyi Senaryo ödülünü alan ve Ali Atay’a ise En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandıran Nuh Tepesi’nin senaristliğini ve yönetmenliğini ise Cenk Ertürk gerçekleştiriyor. Yönetmen Cenk Ertürk’ün, New York Üniversitesi (NYU) Tisch Sanat Okulu'nda Sinema Yüksek Lisansı yaparken ders aldığı Requiem For a Dream, Black Swan, Pi ve Mother gibi ses getiren filmlerin yönetmeni Darren Aronofsky’nin sınıfında sunduğu senaryosu ünlü yönetmenden büyük destek görmüştü.
Tribeca Film Festivali ve Altın Koza gibi ulusal ve uluslararası festivallerde ödülleri toplayan Nuh Tepesi'nin konusu kısaca şöyle: film, ölüm döşeğinde olan babasının son isteğini yerine getirmeye çalışan Ömer’in hikâyesini anlatıyor. Film, bir yandan yıllar önce kendisinin diktiğini iddia ettiği Nuh Ağacı’nın altına gömülmek isteyen babasının isteğini yerine getirmeye bir yandan da ağacın Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inanan köylülerin tepkileriyle başa çıkmaya çalışan Ömer’in yaşadıklarını konu ediyor.

Paylaş

WhatsApp Telegram

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0