Samsung Galaxy S20'nin Kamerası Çok İddialı! İşte Galaxy S20 Özellikleri ve Fiyatı

Merakla beklenen Samsung Galaxy S20, dün özel bir etkinlikle tanıtıldı. Kamerasında ve tasarımında ciddi gelişmelerin olduğu Galaxy S20'nin Türye ön siparişleri de açıldı. Ayrıca ön sipariş verenleri sürpriz hediyeler de bekliyor.  
Samsung galaxy
Galaxy S20
 
Her yıl Şubat ayında tanıtılan Samsung'un S ailesi dün akşam yapılan özel bir etkinlikle görücüye çıktı. Geçtiğimiz sene Samsung Galaxy S10'u duyuran firma bu sene herkesi şaşırtarak model numarasında değişikliğe gitti. Buna göre firma Galaxy S11 yerine Galaxy S20 ismini tercih etti. Samsung, bunu 2020'li yıllara girmeye ve Galaxy serisi telefonların 10. yılını tamamlamasıyla açıkladı.  Peki Samsung'un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S20 bizlere neler sunuyor? Bu yıl ki telefon trendine yön verecek özelliklerle gelen Samsung Galaxy S20, tasarımı ve kamera özellikleriyle göz dolduruyor. 

SAMSUNG GALAXY S20'LERDE KAMERA DİKKAT ÇEKİYOR!


Pek çok kullanıcı artık telefon alırken kameraya öncelik veriyor. Bu neden pek çok telefon üreticisi de artık kameralara odaklandı. Bunu Samsıng'un yeni telefonunda çok rahatlıkla görüyoruz. Peki ama Galaxy S20 kamerasıyla ne kadar iddialı? Galaxy S20 serisinin daha büyük görüntü sensörü sayesinde kamera çözünürlüğü ciddi seviyede artıyor; düzenleme, kesme ve zoom için eklenen özelliklerle detaylı görüntüler elde edilebiliyor. Galaxy S20 ve Galaxy S20+’ta 64MP, Galaxy S20 Ultra’da ise 108MP kamera bulunuyor. Daha büyük sensörler sayesinde çok fazla ışık yakalanabiliyor ve böylelikle düşük ışık şartlarında dahi zengin görüntü kalitesi sağlanıyor. Galaxy S20 Ultra, dokuz pikseli sensör seviyesinde tek bir pikselde bir araya getiren piksel birleştirme (nona-binning) teknolojisini kullanarak, yüksek çözünürlüklü 108MP mod ve 12MP mod arasında dinamik geçişe izin verme seçeneği ile daha da ileriye gidiyor.
Galaxy s20
S20
Öte yandan Galaxy S20’de Hibrit Optik Zoom ve yapay zekâdan güç alan Dijital Zoom’u içeren Super Çözünürlüklü Zoom’u bir arada kullanan Space Zoom teknolojisi sayesinde, çok uzaktayken bile yakın plan zoom yapılabiliyor. Galaxy S20 ve Galaxy S20+ akıllı telefonlarda 30x’e varan zoom kullanılıyor. Galaxy S20 Ultra’da ise katlanan lensler ile bir adım daha ileriye gidiliyor ve yapay zekâ ile güçlendirilmiş, yüksek zoom seviyesinde görüntü kalitesindeki kaybı azaltan çoklu-görüntü işlem ile kullanıcılar 100x’e varan çözünürlük sayesinde çok net görüntü deneyimi yaşayabiliyor. İPhone 11'de de gördüğümüz çoklu çekim artık Samsung Galaxy S20 ile beraber Android telefonlarda da karşımıza çıkıyor. Tek Tuşla Çoklu Çekim (Single Take) özelliği, bir yandan anın fotoğrafını çekerken diğer yandan da o anı rahatça yaşamanızı sağlıyor. Yapay zekâ ile güçlendirilmiş kamera teknolojileri sayesinde Galaxy S20 serisi yaşadığınız anı en iyi şekilde yakalamanız için siz tek bir çekim yapsanız da o sizin için canlı odak, kırpılmış, ultra geniş açılı çekim gibi çok sayıda farklı formatta fotoğraf ve video oluşturabiliyor.

İŞTE GALAXY S20'NİN BAZI ÖZELLİKLERİ


Samsung’un en yeni amiral gemisi Galaxy S20 serisinde standar olarak tüm modellerde 128GB depolama alanı sunulurken ayrıca 1TB arttırılabilir hafıza desteği de sağlanıyor. Yine, Galaxy S20 serisinde 25W hızlı şarj standart olarak sunulurken, Galaxy S20 Ultra modeli 45W Süper Hızlı (Super Fast) şarjı da destekliyor; Ayrıca yeni amiral gemisi serisinde  One UI 2 arayüzü kullanıcılara sunuluyor. Türkiye’de satışa sunulacak modellerin renk seçenekleri, Galaxy S20 için Kozmik Gri, Kozmik Mavi, Kozmik Pembe; Galaxy S20+ için Kozmik Siyah, Kozmik Mavi, Kozmik Gri; Galaxy S20 Ultra için Kozmik Siyah, Kozmik Gri olacak.Her üç model de 12 Şubat 2020’den itibaren ön siparişe açılacak. Ön sipariş kampanyası çerçevesinde Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra siparişi veren ve kampanya koşullarını sağlayan tüketiciler tavsiye edilen satış fiyatı 899 TL değerinde Galaxy Buds+ hediye edilecek. Ayrıca Galaxy S20 serisi mart ayında Türkiye’de yetkili mağazalarda satışa sunulacak. Cihazların tavsiye edilen perakende satış fiyatları Galaxy S20 için 7.799TL, Galaxy S20+ için 9.299TL ve Galaxy S20 Ultra için 11.999TL’dir

Paylaş

WhatsApp Telegram

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0