Yeşilay öğrencilere 1500 TL'ye kadar burs verecek! İşte Yeşilay bursunun detayları

Türkiye'de 100 yıldır her türlü bağımlılıkla mücadele eden Yeşilay, öğrencilere burs vereceğini duyurdu. 1500 TL'ye kadar aylık burs desteğinin sağlanacağı bursun başvuru tarihi 30 Ağustos'ta sona erecek. İşte Yeşilay bursunun detayları...  
Burs veren yerker
Yeşilay
Bilimsel çalışmaları bağımlılıkla mücadelenin en önemli bileşenlerinden biri olarak gören Yeşilay; bağımlılık ve bağımlılıkla mücadele konularını işleyen yüksek lisans ve doktora tez çalışmalarına burs desteği sunuyor. Yeşilay bursları için başvuru süresi 30 Ağustos’ta sona eriyor. 

Başvuru tarihinin sona ermesini takiben kazanan adayların 3 ay içerisinde açıklanacağı burs programında; sağlık bilimlerinden sosyal bilimlere ve tıp fakültelerine kadar pekçok alanda bağımlılıkla mücadele konusunda bilgi üreten genç araştırmacılara fırsat tanıyor.
Yeşilay, bağımlılıkla mücadelede etkin politikaların geliştirilmesi ve bilimsel çalışmaların desteklenmesini amaçladığı burs programında, yüksek lisans öğrencilerine 12 ay boyunca aylık 1.000 TL, Doktora öğrencilerine ise 18 ay boyunca aylık 1.500 TL burs desteği veriyor. Tıpta uzmanlık öğrencileri de başvuru koşullarını yerine getirmesi halinde doktora bursundan faydalanabiliyor.

34 Akademisyen Adayına Burs Desteği


Uluslararası uygulamaların incelenmesi ve ulusal bazda bilimsel kaynak oluşturacak akademik yayınların artırılmasının da hedeflendiği projeyle, Yeşilay; 2014 yılından bu yana 21 yüksek lisans, 13 doktora olmak üzere toplamda 34 akademisyen adayına burs desteği sağladı.

Yeşilay Lisansüstü Burs Programı kapsamında Tütün Kullanımı ve Bağımlılığı, Uyuşturucu Madde Kullanımı ve Bağımlılığı, Alkol Kullanımı ve Bağımlılığı, Teknoloji Kullanımı ve Bağımlılığı, Kumar Bağımlılığı ve diğer davranışsal bağımlılık türlerine yönelik tez çalışmaları değerlendirmeye alınıyor. Yeşilay’ın resmi sitesi www.yesilay.org.tr üzerinden ana sayfada yer alan “Destek Programları” başlığını tıklayarak, “Açık Destek Programları” başlığı altında detaylara ve “2019-7 Burs Başvuru Rehberi”ne ulaşılabiliyor. Burs sonuçlarının son başvuru tarihinden itibaren 3 ay içinde açıklanırken, detaylı bilgi almak için burs@yesilay.org.tr elektronik posta adresine sorular sorulabiliyor.

Paylaş

WhatsApp Telegram

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0