Hangi Ünlüler Estetik Yaptırmalı? Defne Erkara'dan analizler

Estetik Cerrah Dr. Defne Erkara, hangi ünlünün nasıl bir estetik operasyona ihtiyacı olduğunu değerlendirdi. Erkara, dünyaca ünlü isimlerin yüzlerini analiz ederek ilginç  tespitlerde bulundu. Dr. Erkara, Catherine Zeta Jones, Angelina Jolie, Christian Bale gibi ünlülerin yüz estetiği hakkında önemli detaylar paylaştı. İşte Dr. Defne Erkara'nın ünlülerin estetik değerlendirmesi.
Estetik ünlüler
Estetik
Estetik operasyonlar artık günümüzde sıklıkla  tercih ediliyor. Bir zamanlar ünlülerle özdeşleşen estetik operasyonlar şimdilerde herkes tarafından tercih ediliyor. Ancak yinede sıradan insanlardan daha çok  televizyon ve şov dünyasının önde gelen birçok ismi estetik ameliyatlara başvurmakla gündeme geliyor. Bununla birlikte çeşitli sorularda  sürekli insanlar tarafından sorulabiliyor.
Yıllardır süregelen "hangi ünlü estetik yaptırmış?" veya "hangi ünlü estetik yaptırmamış?"  soruların aksine  Estetik Cerrah Dr. Defne Erkara, "hangi ünlünün hangi yüz estetiğine ihtiyacı var?" sorusuna yanıt veriyor. İşte dünyaca tanınan  bazı ünlüler  için  Dr. Defne Erkara'dan analizler.

Catherine Zeta Jones
Estetik
Catherine Zeta Jones
47 yaşındaki başarılı ve güzel oyuncu Catherine Zeta Jones'a burun ya da çeneye ilişkin herhangi bir cerrahi işlem gerekmediğini dile getiren Defne Erkara, Jones için sözlerini şöyle  sürdürdü: 
"Ancak kaş yapısı genetik olarak bir miktar düşük olduğundan, üst göz kapağındaki yaşlılık belirtileri belirgin şekilde ortaya çıkmış durumda. Göz çe vresi mimiklerini çok kullanan bir bayan, bu nedenle botoksu hayatından çıkartmamalı. Alt göz kapaklarında da bir miktar deri bollukları oluşmuş durumda. Üst alt göz kapağı estetiğinden çok fayda görüyor. Ağız çevresi gülme çizgilerinde belirginleşme fazla. Makyaj bunu gizleyemiyor. Muhtemelen cildi çok kuru, bu nedenle düzenli nem verici mezoterapiyi yüz ve boynuna yaptırmalı. Yaşından dolayı dudaklarında bir miktar dolgunluk kaybı oluşmuş. Özellikle dudak kenarlarının belirginliği kaybolmuş. Bu da sürülen rujun dudakları güzel göstermesine engel oluyor. Dudak beyaz çizgisinin ince bir dolgu ile dolgunlaştırılması dudağın şeklini bozmadan hoş bir görünüm verecek."

Angelina Jolie

Estetik
Angelina Jolie
Boşandıktan sonra bir süredir gündemden düşmeyen Hollywood'un güzel oyuncularından Angelina Jolie için  "Ağız çevresindeki gülme çizgilerinde derinleşmeler başlamış." diyen  Erkara'nın Jolie  için yorumu şöyle:
Genel olarak yüz kemik çatısı oldukça orantılı. Boyuna göre aşırı zayıf olmasına rağmen elmacık ve çene kemikleri şekilli ve belirgin olduğundan hala taze bir görünüme sahip. Yüz oranlarına baktığımız zaman biraz alın kısmında genişlik mevcut. Bu da saç kesimiyle çok kolay kamufle edilebilir.  Gözaltlarında, orta yüzün hafif aşağıya doğru yer değiştirmesi yüzünden, halkalanma mevcut. Bunlar çeşitli kalınlıkta dolgularla kolayca kamufule edilebilir. Göz çevresinde kaz ayakları görülmüyor. Muhtemelen düzenli botoks yaptırıyor. Bu yaşta bir hanımda en azında 1-2 çizgi beklenirdi. Bütün bunların yanında cildini çok iyi nemlendiriyor ve güneşten koruyor ya da makyaj ve photoshop oldukça başarılı.

Christian Bale

Estwtik
Christian Bale  
Dr. Erbakar, 43 yaşındaki İngiliz sinema oyuncusu  Christian Bale için ise şunları ifade etti:
"Christian Bale'de burun orta alt kısmındaki kolimella dediğimiz bölge aşırı düşük. Burun sırtı üstten geniş olmasına rağmen uca doğru gittikçe daralması ve eğrilmesi görülüyor. Bu durum görsel estetiği bozmasının yanında muhtemelen nefes alma sıkıntısına da yol açıyor. Burun estetiğinin deviasyon ameliyatı ile birlikte yapılması şart. Bu yapıldığı takdirde yüz orantılarında da olumlu bir düzelme olacak. Erkeklerde belli belirsiz göz çevresinde çok derinleşmiş alanlara, kaşı kaldırmayacak şekilde botoks yapılması uygun. Christian Bale'de de bu durum küçük olan gözlerinin daha belirgin hale gelmesini sağlayacak. Ağız çevresi gülme çizgileri oldukça belirgin. Ancak sakal ve bıyık kullandığı için bu çizgiler çok rahatsızlık yaratmıyor. Sakalı keserse onlara da ince dolgu ya da yağ enjeksiyonu ile müdahale edilmesi daha canlı bir görünüm sağlayacak."


Brad Pitt

Bread Pitt
 Angelina Jolie'yi analiz edip de eski eşine değinmemek olmazdı. Estetisyen  Defne  Erkara, "En sonunda bu adam da yaşlandı" diyerek Pitt için çarpıcı bir analiz yaptı. Açık ten, kalkık burun ve hoş yüz çerçevesi, uzun bir süre yaşından çok daha genç görünmesini sağladı. Erkeklerde sakal, alt yüzdeki problemleri saklamak için ideal. Kaş yapısı hep düşüktü. Ama artık bu düşüklük görsel olarak rahatsız ediyor. Saç içinden girilerek yapılacak kaş ve şakak germe en az 5 yaş geriye götürüyor. Bence işi nedeniyle göz çevresi ve alında mutlaka botoks kullanmalı. Gözaltlarında yağ dokusu aşağı doğru yer değiştirdiğinden o bölgenin ışık dolgusu ile desteklenmesi doğal ve sağlıklı bir görünüm sağlayacak.

Jennifer Aniston 

Estik
Aniston
Son olarak 1.64 boyundaki ABD'li oyuncu Jennifer Aniston'a değinen  Estetik Cerrah Dr. Defne Erkara şu analizi yaptı:
"Yaşı ilerledikçe mimik çizgilerinde de derinleşme fazlasıyla arttı. Bu yüzündeki sert ifadeyi daha belirginleştiriyor. Hâlbuki daha genç yaşlarda doğal, hafif burun ucunu kaldıracak şekilde bir burun estetiği ve alt çenenin kısaltılması yapılsaydı daha yumuşak hatlara sahip olurdu. Sanırım bu yaştan sonra, bu değişikliklere gitmeyecek. Bu yüzden şimdiki görüntüsünü daha çekici ve genç yapmak için, alın ve göz çevresi çizgilerden botoks ile kurtulmalı, ancak alındaki derin çizgiye botoks yanında dolgu yapılması gerekecek gibi duruyor. Kilo vermemesi gerekiyor. Kilo verdikçe yüzündeki deride sarkma fazlalaşacağından yağ enjeksiyonu gerekebilir."

Paylaş

WhatsApp Telegram

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0