Android Telefonunuzdan Kolayca Zil Sesi Ve Mesaj Sesini Değiştirin

Bu yazımızda Android kullanıcılarının yaşadığı can sıkıcı bir sorundan söz edeceğiz. Böylelikle kolayca o sorun çözülecektir.
Birçok Android kullanıcısı standart olarak akıllı telefonunda  gelen  zil seslerini beğenmiyor. Hal böyle olunca doğal olarak  Android telefonundan zil sesi değiştirmeye çalışıyor.  Çalışıyor diyoruz çünkü: Android'te  zil sesini  normal olarak değiştirmek mümkün olmuyor.  Durumu anlayan Android kullanıcıları ister istemez Android zil sesi nasıl değişir? diye haklı olarak soruyorlar.
Android zil sesi değişikliği ancak üç yol ile çözülüyor.
Bu çözüm yolları şu şekildedir:
1. Android zil sesini Pc İle değiştirme.
2. Android zil ve mesaj sesini müzik çalar ile değiştirme. 
3. Ve Android zil sesini dosya yöneticisi kullanarak değiştirme.
Biz yukarıdaki üç  yoldan en kolay olan müzik çalar ve dosya yöneticisi kullanarak Android zil ve mesaj sesini değiştireceğiz.  Çünkü bu iki yol daha basit.
Android Zil Sesi Ve Mesaj Sesini Değiştirmenin En Kolay Yolu
Android zil sesi değiştirme
Android zil sesi değiştirme resim 1
Başlıktan da anlaşıldığı üzere bu yol yani müzik çalarla zil  sesi değiştirme  en basit yöntemdir. Hemen bakalım nasıl değiştirebileceğimizi.
Resimden de gördüğünüz gibi şarkının çalındığı esnada telefonda seçenekler tuşuna basıyoruz. Ve zil sesi olarak ayarla seçeneğine dokunuyoruz. İşlem böylelikle bitiyor.
Eğer bu seçenek resimde olduğu gibi  çıkmıyorsaalttaki yöntemi uygulayın.
Bilgisayarsız Dosya Yöneticisiyle Android Zil Sesi Değiştirme
Bilgisayara gerek kalmadan çok basit bir şekilde Android zil ve mesaj sesini değiştirmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.
1. İlk önce telefonunuzun Menü bölümüne girin ve Dosyalarım, Dosya yôneticisi veya benzer adlarda ki uygulamayı bulun. Eğer yoksa Play Store'dan edinin.
2. Daha sonra uygulamayı açın  ve istediğiniz müziği veya sesi bulun orada.  Bulduktan sonra ise: kopyala veya kes seçeneğini kullanın.  (seçenekleri görmek için şarkı veya ses adını basılı tutun. )
Bu
3.  Bu işlemden sonra yine uygulamadan ara simgesine dokunuyoruz.   Arama alanı açıldığında ise şunu yazın:
Notification ve aratın.
Android zil sesi değiştirme
Android zil sesi değiştirme 3
4.ve son olarak o klasörü açın kopyaladığınız veya kestiğiniz sesi oraya yapıştırın. Daha sonra Ayarlara girin ve Ses ayarlarında Zil seslerini bulun, o sevdiğiniz zil sesini kullanın
Android zil sesi değiştirme
Android zil sesi değiştirme 4

Böylelikle bu iki yol ile Android'te  kolay zil  sesi değiştirme mümkün oluyor. Ve hiç bilgisayara gerek kalmıyor.
Paylaş

WhatsApp Telegram

1 Yorum:

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0