YILIN EN ÇOK KONUŞULAN TV KANALLARI AÇIKLANDI!

2017'nin sonuna yaklaştığımız şu günlerde,  birçok alanda olduğu gibi yılın en çok konuşulan Tv kanalları da açıklandı. MTM yani Medya Takip Merkezi, 2017'de en çok haberlere konu olan televizyon kanallarını belirledi. İşte detaylar.
Tv
Tv
2017'nin bitmesine son iki hafta kaldı. Yılın sonuna yaklaşılırken, birçok alanda yıla damga vuranlar belirleniyor. 2017 yılında en çok konuşulan TV kanalları da geçtiğimiz gün MTM tarafından açıklandı. Medya Takip Merkezi'nin ortaya koyduğu veriler oldukça şaşırtıcı. 2017 senesi boyunca Türkiye'de en çok gündemde kalmayı başaran TV kanalları kıyasıya bir yarış içinde seneyi tamamlamak üzere. Basında yer alan haberlerden yola çıkan Medya Takip Merkezi (MTM) "2017'nin en çok konuşulan TV kanallarını" belirledi. Peki Türkiye'de en çok hangi TV kanalı konuşuldu? Yanıtı haberimizin devamında...

TRT 2017'nin En Çok Konuşulan Kanalı Oldu!


Medyada, yılın enleri belirlenirken Medya Takip Merkezi (MTM),  de en çok konuşulan televizyon kanallarını inceledi. Araştırmaya göre basında en çok konuşulan kanal TRT olurken, onu Kanal D ve ATV izledi.  Ortaya konulan veriler, basında en çok haberlere konu olma sayısı dikkate alınarak sıralama belirlendi. Buna göre;  2017 yılında basında 29 bin 433 haber ile en çok konuşulan televizyon kanalı TRT oldu. TRT'yi Kanal D, 19 bin 150 haber ile ikinci olarak takip ederken,  ATV ise  16 bin 574 kez haberlerde yer alarak üçüncü oldu. Araştırma sonucunda özel TV kanalları arasındaki zirve yarışının galibinin Kanal D olduğu ortaya çıktı. Yine, Ocak ayından bu yana Fox TV 15 bin 892, Star TV ise 10 bin 923 haberle adından söz ettirmeyi başararak ilk 5'e girdi.

Peki söz konusu bu TV kanalları, nasıl 2017'nin en çok konuşulan kanalları oldular? Medya Takip Merkezi'nin açıklamasına göre, Tv'lerin yayınladıkları yerli diziler, kanalların haberlere konu olmasını sağlayan en büyük içerikler oldu. Dizileri ise ana haber bültenleri ve gündüz kuşağı takip ediyor. Kanal D, ATV,  FOX ve Star Tv gerek dizilerle gerekse gündüz kuşağında ekrana gelen programlarıyla bu yıla damga vurmayı başardı. Televizyon kuruluşlarının önemsediği reyting sonuçları kadar, basında yer alma sıklığı da son derece önemli. MTM'nin açıkladığı araştırma sonuçlarında yer verilen bilgiler arasında, TV kanallarının dizilerle basında konuşulma oranını yükselttiğine de değinildi.
Google+ WhatsApp

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0