Grup Gündoğarken Yeni Albümleri Özlemişim'in Detaylarını Anlattılar

Türkiye'nin yaşayan en eski gruplarından Gündoğarken geçtiğimiz gün Pal Nostajli'ye konuk oldu. 8 yıl aradan sonra çıkardıkları "Özlemişim" adlı albümlerinin detaylarını paylaşan grup Gündoğarken, önemli açıklamalar yaptı.
Gsçtiğimiz gün Türkiye'nin ilk ulusal  nostajli radyosu  Pal Nostalji'ye konuk olan Gündoğarken, Hakan Küfündür'ün sorularını yanıtladı.  Türkiye’nin yaşayan en eski gruplarından Gündoğarken, 8 yıl aradan sonra çıkardıkları “Özlemişim” albümünü ve bu 8 yılda neler yaptıklarını canlı yayında anlattılar. Ağustos'un sonlarına doğru müzikseverlerin beğenisine sunulan Özlemişim albümünün aslında yaklaşık 1.5 yıl önce hazır olduğunu ancak bazı sebeplerden dolayı yayınlanmadığını belirten grup, birçok kisinin merak ettiği önemli bir soruyu da uzun bir süre sonra yanıtladılar. Hakan Küfündür’ün “ İlhan Şeşen ayrıldıktan  sonra Gündoğarken dağıldı diye bir durum ortaya çıktı. Ama daha sonra öyle olmadığı anlaşıldı. Eksikliği hissediliyor mu ya da sizce neden böyle bir şey oldu?” sorusu üzerine grup üyeleri, amca İlhan Şeşen’in gruptan ayrılma nedenine  açıklık getirdi.

Müzikalite farklılığı ayrılığa sebep olmuş


Gündoğarken üyeleri İlhan Şeşen'in Gündoğarken'den ayrılma sebebini söyle açıkladı:"her grupta benzer süreçlerin yaşandığını, en büyük nedenin müzikalite farklılığı olduğunu belirttiler. Amca İlhan Şeşen’in daha çok doğu sazlarını, arabesk kemanları severken; diğer grup üyelerinde bu anlayıştan dolayı kopukluk yaşandı." Pal Nostalji'de yeni şarkılarını da dinleyicilerle buluşturan grup radyocu Hakan Küfündür’ün sorularını samimi bir şekilde yanıtladı.
Google+ WhatsApp

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0