Işıl Yücesoy'dan Yepyeni İki Şarkı! İşte Işıl Yücesoy'un şarkıları

Işıl Yücesoy'dan iki şarkıdan oluşan yepyeni bir single çalışması geldi.  Işıl Yücesoy, "Hayat Herkese Aynı"  ve "Neden" adlı çalışmalarıyla bir yıl aradan sonra  müzikseverlerin   karşısına çıktı.

Işıl Yücesoy
70'li yıllardan bugüne sanatın birçok alanında yer alan  oyuncu ve yorumcu Işıl Yücesoy, geçen yıl yayınlanan "Zamansız" albümünden sonra bu defa "Hayat Herkese Aynı" isimli iki yepyeni şarkıdan oluşan single çalışmasıyla sevenlerinin karşısına çıkıyor. Sanatçı geçen yıl yayınlanan Zamansız albümünde çalıştığı pek çok isimle yeni single çalışmasında da çalıştı. İki şarkıdan oluşan "Hayat Herkese Aynı'nın  bir şarkısına geçtiğimiz günlerde klip çekildi. Işıl Yücesoy'un yeni şarkılarının sözleri de dikkat çekiyor.

Işıl Yücesoy Hayat Herkese Aynı


Single çalışmasına da adını veren  "Hayat Herkese Aynı" şarkısının sözü ve müziği  Sadettin Dayıoğlu'na ait.  Dayıoğlu, sanatçının geçen yıl yayınlanan ‘Zamansız’ albümünde yer alan "Büyümedim" şarkısının sözlerini de yazmıştı. Işıl Yücesoy'un bestelediği ‘Neden’ şarkısının sözleri ise Sacit Şerbetçi'ye  ait. Zamansız albümünün müzik direktörlüğünü ve aranjörlüğünü   üstlenen Tansel Doğanay,  sanatçının yeni single çalışmasındaki  her iki şarkının düzenlemelerini de    gerçekleştirdi. Yapımcılığını Hakan Eren-Ossi Müzik'in üstlendiği single tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu.

Hayat Herkese Aynı single çalışmasının fotoğraflarını,  çektiği  konsept fotoğraflarla adından sıkça söz ettiren Şahin Tuhan tarafından çekildi. Işıl Yücesoy'un yeni single çalışmasına da adını veren ‘Hayat Herkese Aynı’ şarkısının yakında yayınlanacak klibinin yönetmenliğini yine Şahin Tuhan üstlendi. Öte yandan Yücesoy'un yeni şarkıları şöyle tanımlanıyor:
"Işıl Yücesoy’un ‘Hayat Herkese Aynı’ çalışması yediden yetmişe herkesin yaşama dair ortak duygularının birer anlatıcısı olarak bize hayatın aynasını tutarken, ‘Neden’ şarkısındaki mısralar, aşkın kaosunda kaybolanlara yaşadıklarını sorgulatıyor."
Google+ WhatsApp

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0