16. Turkcell Platinum Bosphorus Cup Başladı!

Yelkenseverlerin heyecanla beklediği ve 5 yarıştan oluşan kupa bugün başladı.
Yarışlar 11-14 Mayıs 2017 tarihlerinde  Turkcell Platinum sponsorluğuyla
gerçekleştiriliyor.
Bosphorus Cup
Bu yıl 16. kez düzenlenen ve yelkenseverlerin merakla beklediği heyecanlı yarışlar bugün itibariyle start aldı.   Yine  pek çok  kişinin beklediği Boğaz Yarışları da 13 Mayıs 2017'de gerçekleşiyor. Yelkenlerin fora edilerek Boğaz’ın en renkli gününe ev sahipliği yapan ve bu yıl üçüncü kez Turkcell Platinum sponsorluğunda düzenlenen  Bosphorus Cup, İstanbul’u tüm tarihi ve doğal güzelliğiyle  dünyaya tanıtmayı hedefliyor.

Boğazdaki Yelken Şova Son 3 Gün!


Bugün başlayan ve  4 gün sürecek olan Bosphorus Cup, toplamda 5 yarış olarak gerçekleşecek. Bugün ilk olarak  Caddebostan’da antrenman yarışına katılan yelkenliler yarın ise şamandra yarışına katılacaklar. Herkesin beklediği Boğaz Yarışları da  13 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek. Ve  yelkenlilerle İstanbul Boğazı rengarenk bir şölene de ev sahipliği yapacak.
Boğaz Yarışları
Yerli yabancı yaklaşık 1000 yelkencinin katılması beklenen yarışta tekneler Dolmabahçe’den start alarak Anadolu Hisarı şamandırası ve Çırağan şamandırası arasındaki hatta dümen kıracak. Çırağan Sarayı önünde yarışın tamamlanacağı etkinliğin en iyi seyir noktaları Ortaköy Meydanı, Akıntıburnu-Arnavutköy, Aşiyan.Ayrıca Turkcell Platinum uygulamasında canlı takip edilebilecek olan yarışlar, 14 Mayıs Pazar günü Caddebostan etabı ve ardından düzenlenecek ödül töreni ile son buluyor.
Google+ WhatsApp

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0