Bakan Arslan FTÖ'yle birlikte siber saldırıların iki kat artığını açıkladı

Katıldığı bir Tv yayınında açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye'ye çok yoğun  "siber saldırılar" gerçekleştiğini ifade etti. Bakan Arslan, FTÖ'nün siber saldırıların yoğunluğunda çok büyük etkisi var dedi.
Ahmet Arslan
Siber saldırılar arttı
CNN Türk'te Hakan Çelik'in bugünkü konuğu  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan  oldu. Önemli açıklamalarda bulunan Arslan, Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Çelik'in "Türkiye siber saldırılara hazır mı?" sorusuna çarpıcı bir yanıt veren Arslan, "Türkiye son üç aydır  çok yoğun siber saldırılara uğruyor" diyerek FTÖ'nün de bu saldırılarda büyük etkisinin olduğunu ifade etti. Bakan Arslan, sözlerine şöyle devam etti: biz bu saldırılara karşı önlemimizi aldık e-devlet sisteminin 25 milyon kişinin kullandığı bir ülkede bu önlemleri almak zorundayız"

"Son üç ayda siber saldırılar iki kat arttı"


CNN Türk  canlı yayınında Hakan Çelik'in  sorularını yanıtlayan Ahmet Arslan, "siber saldırılar son üç ayda   iki kat arttı" dedi. Arslan, bu siber saldırılara karşı çok önemli önlemler aldık diyerek şunları söyledi: "siber saldırılar arttı belki ama hiçbir saldırı da başarılı olmadı. Biz tüm önlemleri aldık ve her geçen gün de daha çok  geliştiriyoruz."  Bakan Arslan bazı hackerların sadece sistem çökertmekle başarılı olduğunu  göstermek için bu saldırıları yaptığını belirtti. Türkiye'nin içinden de siber saldırılar gerçekleştirildiğinin altını çizen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme  Bakanı Arslan, Hakan Çelik'in "bu saldırıların 15 Temmuz'la bir bağlantısı var mı?" sorusuna şu yanıtı verdi: "elbette FTÖ de siber saldırıları gerçekleştiriyor. Bunun için de aldığımız önlemleri arttırıyoruz."

Bakan Arslan, Türkiye'de 25 milyon vatandaş düzenli olarak e-devlet üzerinden işlem yapıyor diyerek şunları kaydetti: "e-devlet gibi çok sık kullanılan sistemler her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Bununla birlikte hackerlar da siber saldırılarını arttırmakta."  Ayrıca Arslan,  yurtdışı saldırılarının yanı sıra Türkiye'de de çok ciddi siber saldırılar gerçekleştiğini ifade etti.  Öte yandan  Arslan, Vodafone, Turkcell ve Turksat'ın ortak bir şirket kurarak fiber internet ağını geliştirmesine de destek verdiklerini ve bu şirketin hızlıca kurulması için düzenlemeler yaptıklarını da açıkladı. 
Google+ WhatsApp

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0