Twitter'da Tehditler Savuran FTÖ 14 Ağustos'ta Büyük Bir Saldırıya Kalkışabilir!

İlk olarak sosyal medyada  gündeme gelen ve daha sonra hükümet tarafından  da kısmen kabul edilen FTÖ tarafından  "14 Ağustos'ta siber saldırı gerçekleştirilecek." iddiası iyiden iyiye tedirginlik yaratmaya başladı. Bazı belediyeler de halka 14 Ağustos'a  ilişkin uyarılarda bulundu. Peki 14 Ağustos'ta ne olacak? Siber saldırıdan nasıl korunulabilir?

15 temmuz darbe
FTÖ'den 14 Ağustos Tehditi


15 Temmuz'da gerçekleştirilen  başarısız darbe girişiminden sonra Türkiye toparlanmaya başlarken iddiaların ardı arkası kesilmiyor. FTÖ-PDY soruşturması kapsamında 70 bine yakın tutuklama ve kapatılan pek çok kuruluş sonrası FTÖ üyeleri de sosyal medyada tehditler savurmaya başladı. Özellikle  Ağustos'un başından beri birçok FTÖ'ye yakın sosyal medya hesabında "14 Ağustos'u bekleyin." veya. "14 Ağustos'ta görüşürüz." şeklindeki paylaşımlar tedirginlik yarattı.  Söz konusu sosyal medya paylaşımının artmasıyla beraber hükümette konuyu dillendirmeye başladı. 14 Ağustos'un yaklaşmasıyla birlikte bazı belediyeler halkı uyarmaya başlarken, hükümette konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. Öte yandan hükümet kanadından herhangi bir yalanlama da gelmedi. İddialara göre "14 Ağustos'u bekleyin." diyen FTÖ üyeleri siber saldırı gerçekleştirecek. Bu arada 14 Ağustos'a ilişkin yapılan sosyal medya paylaşımı ilk olarak Konya'da kapatılan Mevlana Üniversitesi resmi Twitter hesabından yapıldı. Bu paylaşımı yaptığı söylenen 9 kişi de güvenlik güçlerince tutuklandı.

FTÖ 14 AĞUSTOS'TA NE YAPABİLİR?

14 temmuz
TwitterSosyal medyada büyük yankı  uyandıran ve yetkililerce de  dile getirilen 14 Ağustos tarihinde FTÖ üyeleri ne yapabilir? Sorusu merakla yanıt beklerken, iddialara göre örgüt, Türkiye çapında büyük bir "siber saldırı" gerçekleştirecek. Öte yandan bazı uzmanlar, FTÖ 14 Ağustos dese de başka tarihlerde de saldırıların  olabileceği, vatandaşların dikkat etmesi gerektiğini dile getiriyor. 14 Ağustos 2016 tarihi  yaklaşırken uzmanlar yine  vatandaşların internet üzerinden gerçekleştirdiği işlemlerde dikkat etmesi gerektiğini ifade ediyor. Özellikle internet bankacılığı ve E-Devlet üzerinden yapılan işlemler  hedefte olabileceği belirtildi.   Vatandaşların paniklemeden söz konusu tarihte ve sonrası için uyanık olması gerektiğini dile getiren yetkililer, dikkat edin uyarısında bulunuyor.  Ayrıca 14 Ağustos 2016 tarihinde internet kesintileriyle birlikte elektrik kesintilerinin  de yaşanması bekleniyor.  Yine "14 Ağustos'ta saldırı olacak." ihbarları da her geçen gün artıyor. AKP'nin  kurulduğu tarihte olan "14 Ağustos" yaklaşırken  tüm gözler konu hakkında yaşanacak yeni gelişmelere çevrildi.
Google+ WhatsApp

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0