ÖSYM'den KPSS 2016 İçin Önemli Açıklama KPSS 2016 Başvuruları Başladı!

Birçok ortaöğretim  ve ön lisans  mezununun merakla beklediği gün geldi. Dört gözle  beklenen ortaöğretim ve ön lisans KPSS başvuruları bugün itibariyle başladı. Peki bugün başlayan KPSS başvuruları ne zaman bitecek? Ve bu  yıl yapılacak KPSS ne zaman? ÖSYM'nin konuyla alakalı açıklamalarıyla tüm detaylar netleşti.

Kpss lise
Ortaöğretim-önlisans KPSS 2016


Geçtiğimiz aylarda yapılan lisans  KPSS 'sinden sonra gözler bu yıl sonunda yapılacak olan ortaöğretim ve ön lisans KPSS sınavına çevrilmiş durumda.  Bugün ÖSYM'nin resmi web sitesinde yer alan açıklamayla beraber ortaöğretim-ön lisans KPSS başvuruları da başladı. Birçok önemli bilgiye yer verilen ÖSYM'nin  açıklamasında başvuruların 24 Ağustos'a kadar yapılabileceği belirtildi. Ayrıca KPSS başvuru süresinin uzatılmayacağı da vurgulandı.  Öte yandan açıklamada ön lisans diploması alan adaylar ortaöğretim düzeyinde yapılan KPSS'ye giremeyeceğinin altı çizildi.

Ortaöğretim ve ön lisans KPSS 2016 sınavı nezaman?


9-24 Ağustos 2016 tarihleri arasında başvuruları alınacak  ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki "2016 KPSS" sınavı  22 ve 23 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacak. ÖSYM'nin resmi sitesinde yer alan duyuruya göre ön lisans KPSS sınavı 22 Ekim cumartesi günü ortaöğretim KPSS'si ise 23 Ekim pazar günü gerçekleştirilecek. Belirtilen tarihlerde yapılacak KPSS 2016 için adaylar 24 Ağustos 2016 tarihine kadar başvurusunu tamamlayıp, sınav ücretlerini ödemesi gerekmektedir.

KPSS 2016 başvurusunda bulunacak adaylar ÖSYM'nin  resmi sitesi (osym.gov.tr) üzerinden kredi kartı ve hesap kartlarıyla da  sınav ücretlerini ödeyebilecek. ÖSYM'nin sitesinde yer alan "Ödemeler" bölümünde  kartla ödeme yapacak adayların 25 Ağustos saat 23:59'a kadar  işlemlerini yapmalıdır. Ayrıca KPSS başvurusunda bulunup, ödeme yapmayanların başvuruları geçersiz sayılacağı da ÖSYM tarafından vurgulandı. Öte yandan KPSS 2016 başvurusunda bulunacak adayların eğitim bilgilerinin sadece adayın okulu tarafından değiştirilebileceği belirtilen açıklamada şu bilgiye yer verildi: "Başvuru ekranına yansıtılan MEB e-okul ile YÖKSİS kaynaklı eğitim bilgileri, ÖSYM başvuru merkezlerinde değiştirilemeyecek." Bu bilgiler doğrultusunda KPSS 2016 başvurusu yapacak adaylar, tüm işlemlerini osym.gov.tr üzerinde "Aday İşlemleri" kısmından yapabilecek.
22, 23 Ekim 2016 tarihlerinde yapılacak ortaöğretim-ön lisans KPSS 2016 sınavı  öncesi ve sonrası önemli ipuçları ve tüm haberler için  Webmgon'u FACEBOOK ve  TWİTTER sayfalarından takip edebilirsiniz
Google+ WhatsApp

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0