7 Ağustos'taki Mitinge Katılamayan Demet Akalın Halil Sezai ve Sıla'yı Eliştirdi

7 Ağustos'taki mitingi eleştiren şarkıcı Sıla'ya ve Halil Sezai'ye tepki gösterenler arasına    Demet Akalın da girdi.   Ünlü sanatçıları sert bir dille eleştiren Demet Akalın,  Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne neden katılmadığını da açıkladı.

Miting
Demet Akalın


Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi sonrası ünlü sanatçılar Sıla ve Halil Sezai'nin açıklamaları tepkiye neden olmuştu. Öte yandan söz konusu tepkilerin birçoğu sanat camiasından gelmişti. Geçtiğimiz gün bir Tv programının canlı yayınına katılan   şarkıcı Demet Akalın'da Halil Sezai ve Sıla'yı kınayarak ikiliyi eleştirenlerin arasındaki yerini aldı. Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılmayıp, mitingi şov olarak nitelendiren Sıla'ya ve AKP'yi eleştirip, "ülkede  olan biteni anlamıyorum" şeklinde konuşan  Halil Sezai'ye tepki gösteren Akalın, ikisinin de yaptığının yanlış olduğunu dile getirdi. Öte yandan Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılmayan Akalın,. "Keşke onlar da  Kısıklı'ya gidip o hissleri yaşasalardı."  diyerek  7 Ağustos'ta düzenlenen mitinge neden katılmadığını da açıkladı.

"Konserim Vardı Mitinge Katılamadım"


Demet Akalın, 7 Ağustos'ta düzenlenen Demokrasi ve şehitler Mitingi'ni çok değerli bulduğunu ve herkesin katılması gerektiğini dile getirdi.  Mitingin çok önemli olduğunun altını çizen Akalın, o gün Bodrum'da konseri olduğu için mitinge katılmadı.  Sıla'nın miting için şov diyerek  katılmamasını eleştiren Akalın şunları söyledi:
"Benim duruşum, kıblem, bayrağım, milletim de belli. Işın Karaca ile Kısıklı'ya gittiğimizde 'Üşüyorum, burada bir şey var' dedim. Çünkü orada o kadar fazla şehit verilmiş ki... Keşke onlar da Kısıklı gibi yerlere gidip bu hisleri yaşasalardı. Şov demek de yanlış, çünkü orada söz konusu olan sadece vatan ve millet."
Google+ WhatsApp

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0