İnstagram Önemli Bir Değişikliğe Daha İmza Attı

Geçtiğimiz ay logosunda ve tasarımında önemli bir değişikliğe giden sosyal medya platformu İnstagram,  şimdiyse zaman akışına el attı. Yeni güncellemeyle birlikte artık kullanıcılar İnstagram'ın  kronolojik zaman akışına veda ediyor.
Bundan böyle artık en çok beğeni, yorum alan popüler fotoğraf ve videolar zaman akışında öne çıkarılacak.

Instagram fotoğrafları
İnstagramGeçtiğimiz ay logosunu ve tasarımını yenileyen İnstagram, kullanıcılarına farklı bir deneyim sunmayı hedeflediğini ifade etmisti.  İnstagram'ın bu değişikliği kullanıcılarını ikiye bölmüştü.: kimi kullanıcılar değişikliği beğenmese de kimi kullanıcılar İnstagram'ın yeni tasarımını ve logosunu beğendiğini dile getirmişti. Aradan bir ay geçti ve kullanıcılar artık yeni tasarıma alıştı gibi görünüyor. İnstagram, şimdiyse kullanıcıların deneyimini etkileyecek yeni bir değişikliğe imza attı. Bundan böyle kullanıcıların ana sayfası kronolojik sıralama yerine popüler olan gönderi en başta olacak şekilde ayarlanacak. Kullanıcıların takip ettiği kişilerin gönderilerinden  en çok beğenilen ve en çok yorum yapılan fotoğraf, videoları  en başta görünecek. İnstagram, bu sayede kullanıcıların öne çıkan fotoğraf ve videoları kaçırmamasını sağlamayı hedefleyecek.

İnstagram Kullanıcılarını Kızdıracak!

İnstagram, geçtiğimiz mart ayında bazı kullanıcılarının ana sayfasını popüler paylaşımlar başta görünecek şekilde bir algoritmayı denemiş ve birçok kullanıcıdan anında tepki toplamıştı. İnstagram, daha sonra resmi Twitter hesabında yaptığı açıklamayla değişikliği geri aldığını ve yeni değişiklik olursa kullanıcılarına haber verileceğini ifade etmiş ve kullanıcılarından üzür dilemişti. Aradan iki ay geçti ve İnstagram tepki toplayan bu değişikliği tüm kullanıcılarına açmış durumda. Bu da İnstagram'ın tekrar tepkilerle karşılaşacağını gösteriyor.
Öte yandan popüler sosyal medya platformu Twitter da böyle bir değişikliği geçtiğimiz aylarda duyurmuş ve kullanıcılarına ayarlar bölümünde dilediği zaman bu özelliği açıp kapatmayı sunmuştu. Ancak İnstagram bu özelliği kapatma yetkisini sunmuş değil.
ilerleyen günlerde İnstagram nasıl bir tepkiyle karşılaşır merak konusu olmuş durumda.
Google+ WhatsApp

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz kısa bir süre sonra onaylanacaktır. Yapılan yorumun sorumluluğunu Webmgon kabul etmez.

0