Okullar Ne Zaman Açılacak? Okul Tatili Uzatıldı Mı? (2016-2017)

Geçtiğimiz hafta bazı basın kuruluşlarında yer alan "okullar Ekim'de açılacak"  haberine ilişkin MEB'den resmi açıklama geldi. Peki okullar ne zaman açılacak? Okullar Ekim'de mi yoksa Eylül ayında mı açılacak? İşte  Milli Eğitim Bakanlığı'nın sitesinde yer alan  o açıklama:

Öğrenci
Okullar ne zaman açılacak?


15 Temmuz 2016'da yaşanan darbe girişiminden sonra pek çok kurumda olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da birçok öğretmen ve diğer birimlerdeki  personel  görevinden uzaklaştırıldı. Alınan son bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 50 bin kişi uzaklaştırıldı. Buna bağlı olarak geçtiğimiz günlerde bazı haber siteleri okullar Ekim'de açılacak haberi  yayınladı. Söz konusu haberde OHAL ve öğretmen eksikliğinden dolayı tatilin uzatıldığına yer verildi. Resmi bir açıklamanın yer verilmediği haber kısa bir sürede hızla yayıldı.  Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı da hemen konu ile alakalı olarak  açıklama yaptı. MEB'in açıklamasıya okulların açılacağı tarih resmen netleşti.

2016-2017 Eğitim Döneminde Okullar Ne Zaman Açılacak?


Geçtiğimiz günlerde 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016'da başlayacağı yönünde haberler yapılmış, tüm gözler MEB'e çevrilmişti. Bu haberden sonra Milli Eğitim Bakanlığı, derhal bir açıklama yayınlayarak çıkan haberlerin doğru olmadığını belirtti. Açıklamada geçtiğimiz günlerde gündeme gelen "okullar ekimde açılacak" haberi kesin bir dille yalanlandı. Yine söz konusu açıklamada okulların çalışma takviminde yer alan tarihte açılacağı, bu tarihin de 19 Eylül 2016 olduğu belirtildi. MEB tarafından yapılan açıklamada  bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016'da başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği, belirtilerek  şunlar kaydedildi:
Daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19 Eylül 2016'da başlayacaktır. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı ile alakalı tüm gelişmeler "Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği" tarafından yapılmaktadır " denilerek asılsız haberlerin dikkate alınmaması istendi.
Google Plus Paylaş

4 Yorum:

 1. Adsız8/25/2016

  okullar gec acilsin yani 3 ekimde acilsin

  YanıtlaSil
 2. Adsız8/25/2016

  okullar 3 ekimde acilsin lutfen cocuklar daha hazir degiller okula gitmeye biraz daha tatil yapsinlar cocuklar

  YanıtlaSil
 3. Okullaarrr gecc acilsinn biraz lutfennnn

  YanıtlaSil
 4. bi 3 ekim diyonuz bi 19 eylül diyonuz yarın okul var tam kararı söylesenize amq

  YanıtlaSil